sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Simge Sağın şarkıları ve albümleri

Reklam 3 Kod Alanı

Simge Sağın kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları arasında yer alan Simge Sağın son dönemim en gözde şarkıcıları arasında yer almaya devam ediyor. 2015 yılında çıkardığı Miş Miş adlı şarkı ile adından söz ettirmeye başlayan Simge Sağın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor.

Reklam 5 Kod Alanı

Simge Sağın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son yılların yükselen pop yıldızları arasında yer alan ve yaptığı şarkılar ile adından söz ettiren Simge Sağın 2015 yılında çıkardığı Miş Miş adlı şarkı ile çıkış yaptıktan sonra ses getirmeye devam eden Simge Sağın sonraki yıllarda birçok başarılı işe imza attı. İşte Simge Sağın hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler…

SİMGE SAĞIN KİMDİR?

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında dünyaya geldi. Türk şarkıcı. 2010’ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015’te radyo ve televizyonlarda çok çalınarak liste başı olan “Miş Miş” şarkısı ile gerçekleştirdi.

Şişli, İstanbul’da doğan Simge, liseden sonra müzik eğitimi almak isteyince babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na kaydoldu ve müzik eğitimi aldı. Konservatuvarda öğrenciyken çeşitli pop şarkıcılarına geri vokallik yaptıktan sonra 2011’de Erdem Kınay’ın yapımcılığında Yeni Çıktı adlı bir EP ile çıkış yaptı. İlk çalışması kendisine istediği tanınırlığı sağlayamadı ancak dört yıl sonra yayımladığı “Miş Miş” ile asıl çıkışını yaparak Türkiye’de MusicTopTR Resmî Listesi’nde dört hafta peş peşe bir numarada kaldı. Ardından “Yankı” ve “Ben Bazen” şarkıları aynı listede ilk üçe girerken “Öpücem” şarkısı ise bir numaraya yükseldi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018’de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

Reklam 4 Kod Alanı
admin 827